Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / WYSTAWY / re.produkt 3
 

 

re.produkt 3

2 czerwca - 4 września 2011
Sala im. Wandy Telakowskiej, Instytut Wzornictwa Przemysłowego
10.00 - 19.00 codziennie oprócz poniedziałków
Wystawa z audioprzewodnikiem
WSTĘP WOLNY

Organizator:
Instytut Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o.o.
Ul. Świętojerska 5/7, 00-236 Warszawa

Współorganizator:
Fundacja SPOT.
www.spot.poznan.pl

Kurator:
Knockoutdesign, www.knockoutdesign.eu

Współkurator: IWP

Komisarz:
Ewa Cieślik, IWP

Scenografia i opracowanie graficzne:
Knockoutdesign


Wystawę obejrzało:
3 554 osób

Wystawa realizuje
wskaźnik 11
Liczba krajowych wystaw „Dobre praktyki”

 

re.produkt 3 

Celem wystawy re.produkt 3 jest przedstawienie przykładów rozwiązań projektowych zmierzających do tworzenia zrównoważonych, przyjaznych środowisku produktów.
Wystawiane projekty podzielone zostały na 3 działy odzwierciedlające kategorie Koncepcji 3 R, na którą składają się trzy drogi prowadzące do opracowania zrównoważonego produktu // re-duce, re-use, re-cycle //.
Wystawa zamiast udawać, że prezentowane na niej idee i projekty są ostatecznymi rozwiązaniami »zielonego problemu«, ma prowokować publiczną dyskusję na temat zrównoważonego rozwoju w świecie designu.

Cykl życiowy każdego przedmiotu jest złożony i powiązany z wieloma towarzyszącymi mu procesami. Trudno więc jednoznacznie stwierdzić, które przedmioty są przyjazne środowisku. Te prezentowane na wystawie, oceniamy jako ciekawe próby zbliżenia się do realizacji produktu w pełni zrównoważonego.
re.produkt 3 jest trzecią wystawą serii, powiększoną w stosunku do poprzednich. Zaprezentowane zostały produkty codziennego użytku, z których większość powstała w przeciągu ostatniego dziesięciolecia.
Oprócz nich pokazane zostały wybrane strategie firm charakteryzujących się nowatorskim podejściem do produkcji oraz ciekawą polityką wewnętrzną, które zbliżają się do realizacji idei zrównoważonego rozwoju. Łącznie w ramach wystawy zaprezentowano ponad 60 przedmiotów zaprojektowanych przez twórców z Europy, Azji i Ameryki Północnej oraz strategie 6 wybranych firm.
Koncepcja 3R odnosi się do całości modelu ekonomicznego uwzględniając zarówno etap produkcyjny, jak i etap użytkowania. Realizacja celów określonych przez KONCEPCJĘ 3R powinna więc przebiegać w różnych wymiarach: rządowym, edukacyjnym, technologicznym i finansowym. Szczególnie istotny jest wymiar edukacyjny, gdyż prowadzi on do budowania świadomości konsumenckiej i uwrażliwienia ludzi na potrzebę zrównoważonego wykorzystywania surowców.

Galeria zdjęć i wirtualna wystawa dostępne są po zalogowaniu

Logowanie do profilu

 

 

Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż bezpłatne konto w portalu ZSZ.

Nie pamiętasz hasła? Zamów nowe hasło.
UWAGA - warunkiem jest obecność adresu e-mail przypisanego do konta, dla którego zamawiane jest nowe hasło.




 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.