Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / WYSTAWY / Dobry Wzór 2011
 

 

21 września - 25 listopada 2011
Sala im. Wandy Telakowskiej, Instytut Wzornictwa Przemysłowego
ul. Świętojerska 5/7 w Warszawie.

10:00-19:00 codziennie oprócz poniedziałków
Wystawa z audioprzewodnikiem
WSTĘP WOLNY

Organizator:
Instytut Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o.o.

Komisarz wystawy:
Ewa Cieślik, Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Projekt wystawy:
Marta Niemywska, Dawid Grynasz

Wystawę odwiedziło:
3 864 osób

Wystawa realizuje
wskaźnik 9
Liczba krajowych edycji wystawy promującej projekty wzornicze

Dobry Wzór 2011 

Dobry Wzór, organizowany corocznie przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, jest ogólnopolskim konkursem, w którym nagradzane są najlepiej zaprojektowane produkty dostępne na polskim rynku.
Produkty nominowane do finału konkursu eksponowane są na wystawie pokonkursowej Dobry Wzór w ramach projektu ZSZ, która jest prezentacją przykładów dobrych praktyk wzorniczych.
Wystawa pokonkursowa Dobry Wzór 2011 była dostępna dla publiczności od 22 września do 25 listopada 2011 roku w sali im. Prof. Wandy Telakowskiej, w siedzibie IWP przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie.
81 produktów zakwalifikowało się do Finału: 52 w Sferze Domu, 11 w Sferze Publicznej, 12 w Sferze Pracy i 6 w Sferze Usług.

Nagrodę Specjalną Wzór Roku przyznał minister gospodarki produktowi zaprojektowanemu przez polskiego projektanta i wdrożonemu do produkcji przez polskiego przedsiębiorcę. Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przyznała tytuł Designer Roku 2011 dla najlepszego projektanta.

SFERA DOMU
Prezentuje stałe i ruchome wyposażenie domu i ogrodu, przedmioty użytku osobistego, odzież, sport, rekreacja, zabawa, nowe technologie, transport.
Wśród eksponatów znajdujących się w Sferze Domu znajdziemy m.in. produkty, które otrzymały tytuł Dobry Wzór 2011, czyli:
• Dyna Cook X5 – gazowa płyta ceramiczna, zaprojektowana przez Zespół projektowy: Paweł Nowak i Stanisław Szyling (technika / engineering), Małgorzata Brzóska-Nowak (design) wyprodukowana przez Dynaxo Sp. z o.o.
• Strida LT – składany rower zaprojektowana przez Marka Sandersa, dystrybuowany przez WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o.

SFERA PUBLICZNA
Skupia się na zdrowiu, edukacji, sporcie, komunikacji i transporcie prezentując stałe i ruchome wyposażenie przestrzeni publicznych, nowe technologie, zabawki edukacyjne/rehabilitacyjne, sprzęt specjalistyczny i akcesoria, odzież specjalna, środki transportu publicznego i specjalistycznego.
Wśród eksponatów znajdujących się w Sferze publicznej znajdziemy m.in. produkty, które otrzymały tytuł Dobry Wzór 2011, czyli:
• Bruklux - Świecąca kostka brukowa zaprojektowana przez Paweł Karaś (kier. zespołu), Wojciech Kuglarz wyprodukowane przez K&K Products
• Sinus – krata ochronna wokół drzew zaprojektowany przez Roman Vrtiska oraz David Karasek (kier. zespołu), Radek Hegmonwy produkowany przez mmcite4 Sp. z o.o.

SFERA PRACY
Ukazuje stałe i ruchome wyposażenie środowiska pracy: biuro, sala konferencyjna/audytoryjna, recepcja, pomieszczenia socjalne pracowników. Rozwiązania systemowe, nowe technologie, akcesoria biurowe, środki transportu, odzież specjalna.
Wśród eksponatów znajdujących się w Sferze pracy znajdziemy produkty, które otrzymały tytuł Dobry Wzór 2011, czyli:
• mPOSITION – stanowisko do pracy z komputerem zaprojektowane przez: Studio 1:1 Jarosław Szymański wyprodukowane przez: PROFIm Sp. z o.o.
• Deon E – przenośna drukarka fiskalna zaprojektowany przez Tomasz Rudkiewicz oraz zespół: Leszek Zakrzewski (kier.), Wojciech Szim, Krzysztof Piecuch, Waldemar Michalik, Leszek Zakrzewski, Wiesław Kwolek, Piotr Chronowski, Marek Bocheńczak, Dawid Pulit, Grzegorz Leśniak, Maksymilian Dutka, wyprodukowany przez Novitus S.A.

SFERA USŁUG
Sfera Usług prezentuje takie rozwiązania ich dostawców, które mają zaspokajać potrzeby ludności.
Wśród eksponatów znajdujących się w Sferze usług znajdziemy produkty, które otrzymały tytuł Dobry Wzór 2011, czyli:
• Mlekomat – automatyczny dystrybutor mleka świeżego zaprojektowany przez Techno Serwis Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

Galeria zdjęć i wirtualna wystawa dostępne są po zalogowaniu

Logowanie do profilu

 

 

Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż bezpłatne konto w portalu ZSZ.

Nie pamiętasz hasła? Zamów nowe hasło.
UWAGA - warunkiem jest obecność adresu e-mail przypisanego do konta, dla którego zamawiane jest nowe hasło.
 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.