Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / WYSTAWY / Yves Behar
 

 

Yves Béhar. Wystawa światowego wzornictwa

4 grudnia 2008 – 2 lutego 2009
Instytut Wzornictwa Przemysłowego
sala im. prof. Wandy Telakowskiej
Wstęp wolny

Komisarz wystawy:
Ewa Cieślik, IWP

Kurator:
Krzysztof Bielski, IWP


Wystawę odwiedziło:
2 767 osób

Wystawa realizuje
wskaźnik 13
Liczba wystaw doświadczeń światowego wzornictwa

Yves Béhar 

YVES BÉHAR. Wystawa światowego wzornictwa - to pierwsza wystawa doświadczeń światowego wzornictwa zorganizowana w ramach programu Zaprojektuj Swój Zysk.
Yves Béhar to jeden z najciekawszych i najbardziej znanych współczesnych projektantów wzornictwa przemysłowego na świecie. Projektował m.in. dla takich firm, jak: Herman Miller, MINI, Sony, Target, Nike, Swarovski, Cassina. Otrzymał prestiżową Narodową Nagrodę dla Projektantów za Projekt Przemysłowy. Kieruje programem Wzornictwa Przemysłowego w Kalifornijskiej Wyższej Szkole Artystycznej w San Francisco.

Na wystawie zostały zaprezentowane projekty Yves’a Béhara:
• Laptop XO - przykład współpracy Béhara z organizacją non-profit OLPC (One Laptop Per Child). Pokazano słynny laptop za 100 dolarów oraz proces jego powstawania. Tego laptopa nie kupuje się, ot tak, w sklepie. Służy dzieciom z najbiedniejszych regionów świata. W Gdyni dorośli i dzieci mają wyjątkową okazję, aby go poznać i sprawdzić, jak działa. Pomysł rzucił Nicolas Negroponte, pionier komputerowego designu: - Dajmy każdemu dziecku możliwość dostępu do wiedzy przez Internet. I założył fundację OLPC (One Laptop Per Child – jeden laptop dla jednego dziecka). Yves Béhar zaprojektował laptop tani w produkcji, ładny i łatwy w obsłudze. Dziś kupują go rządy i organizacje pozarządowe w krajach rozwijających się i rozdają dzieciom w wieku szkolnym.

• Y Water - przykład projektowania produktu komercyjnego, z dodaniem mu wielkich wartości. Opakowania do napojów organicznych Y Water są przykładem wprowadzenia w życie bardzo popularnej dziś idei dawania drugiej szansy produktom. Nie chodzi tylko o recykling, ale też o wykorzystanie produktu, po drobnych modyfikacjach, w innej niż pierwotna roli.
Kilkanaście laptopów i kilkaset butelek było do dyspozycji dzieci!
Projektanci i przedsiębiorcy mieli okazję poznać najlepsze przykłady mądrego i funkcjonalnego wzornictwa oraz zrozumieć jego rynkową przewagę. Wszyscy zapraszani byli z dziećmi, które mogły korzystać z interaktywnych zabaw z małym laptopem.

Galeria zdjęć dostępna po zalogowaniu

Logowanie do profilu

 

 

Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż bezpłatne konto w portalu ZSZ.

Nie pamiętasz hasła? Zamów nowe hasło.
UWAGA - warunkiem jest obecność adresu e-mail przypisanego do konta, dla którego zamawiane jest nowe hasło.
 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.