Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / Wiedza / Tendencje / Relacja z targów "100% Design" - Londyn, 22-25 września 2011

 "100% Design"
Londyn, 22-25 września 2011
fot. Magdalena Wójtowicz

Magdalena Wójtowicz 

Relacja z targów "100% Design" - Londyn, 22-25 września 2011 

fot. Magdalena Wójtowicz

„100% Design” to niewątpliwie jedno z najciekawszych wydarzeń w dziedzinie wzornictwa przemysłowego w Europie. Tegoroczna, siedemnasta odsłona wystawy, odbyła się w dniach 22–25 września w Earls Court w Londynie. Ekspozycja zgromadziła nowości w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, wyposażenia wnętrz, grafiki użytkowej i architektury z całego świata. Podzielona została na trzy zasadnicze sektory: „100% Design”, „100% Materials” i „100% Futures”. Największą strefą był „100% Design”, gdzie projektanci, producenci, przedstawiciele firm prezentowali swoje najnowsze oferty. „100% Materials” to najbardziej interaktywna część targów. Znalazło się w niej wszystko o innowacyjnych materiałach. Każdy mógł dotknąć  próbek najnowszych materiałów i przetestować ich właściwości. Sektor „100% Futures” prezentował wschodzące gwiazdy współczesnego designu, projekty młodych kreatywnych twórców i ich innowacyjne pomysły. W trzynastu międzynarodowych pawilonach wystawiono najnowsze osiągnięcia projektantów z poszczególnych państw. Można było podziwiać nowości z Włoch, Francji, Norwegi, Hiszpanii, Austrii, a także coraz bardziej liczących się w świecie designu krajów takich jak: Chile, Taiwan, Południowa Kora, Argentyna, Węgry, Czechy, Grecja czy Chiny. W trakcie targów odbywały się także interesujące wykłady. Jednym z ciekawszych było wystąpienie Marka Woodmana, trend konsultanta z Mix Magazine, dotyczące najnowszych trendów w kolorach na nadchodzący sezon 2012/2013. W tym roku Design Festival w Londynie wspierał lokalne projekty kulturalne pod hasłem „Made In Britain”, stąd obecność na targach wielu brytyjskich projektantów wystawiających swoje produkty.

Wśród nich Suzie Button, laureatka konkursu „100% Design” w kategorii „New Designers” za projekt siedziska „No News is Good News”, czyli idei starych gazet pokrytych kolorowym lateksem.

Wśród wystawionych produktów można było dostrzec także finalistów konkursu Blueprint Awards. Między innymi w kategorii najlepszy nowy produkt - sofa Typographic lounge furniture projektu Tabisso, fotel bujany Rocker projektu Baines&Fricker, dywan Grille Rug projektu Adrienne Chin, zbiór stolików Nest of Tables projektu Paula Kelly czy krzesło Daddylonglegs projektu Martina Solem, a także tegorocznego zwycięzcę konkursu Red Dot Award stół Mensa6. Na wystawie nie zabrakło także polskiego wzornictwa. Wspólna ekspozycja w ramach wystawy „The Spirit of Poland” zaprezentowała polskie oświetlenie, na której można było zobaczyć produkty Puff-Buff Design, Emandes, Kafti Design i Studia Beton. Pośród wielu znakomitych projektów szczególnie spodobał mi się stół Bambi- Caroline Olssonm, krzesła wspomnianego już Martina Solem, ceramika Atelier Polyhedre, czy stoły i siedziska Elter projektu Decipher. Moje spostrzeżenia dotyczące tegorocznej wystawy to minimalizm i prostota, zarówno w formie jak i w doborze materiałów. „100% Design” to targi, na których niewątpliwie trzeba być. Ciekawe, świeże pomysły, oryginalne rozwiązania, interesujący ludzie i wspaniała atmosfera. 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocena:     
Komentarze: 0
Zaloguj się aby dodać opinię

Logowanie do profilu

 

 

Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż bezpłatne konto w portalu ZSZ.

Nie pamiętasz hasła? Zamów nowe hasło.
UWAGA - warunkiem jest obecność adresu e-mail przypisanego do konta, dla którego zamawiane jest nowe hasło.

Zakładanie konta

Podany login, poza rolą w procesie logowania na swoje konto, będzie służył do sygnowania wszystkich akcji użytkownika dokonanych w obrębie portalu.
Login nie może zawierać następujących znaków:
\ / : * ? "< > |
ani zaczynać się od kropki.
*
 
*
 
Jako hasło proszę wpisać ciąg przynajmniej 7 znaków, zawierający co najmniej jedną cyfrę lub znak specjalny (na przykład #, $, %).
*
*
*
 

 
 
 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.