Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / Wiedza / Studia przypadków / System rezerwacji pomieszczeń Evoko Room Manager
1. Nazwa obiektu: System rezerwacji pomieszczeń Evoko Room Manager
2. Nazwa producenta: Evoko Unlimited  AB (Smart Media Solutions AB, Szwecja)
3. Nazwa studia projektowego/imię i nazwisko projektanta: No Picnic AB
4. Rok wprowadzenia na rynek: 2010
5. Przeznaczenie obiektu: elektroniczny system rezerwacji pomieszczeń, np. sal konferencyjnych
Kaja Kobylańska 

System rezerwacji pomieszczeń Evoko Room Manager 

Problem/Sytuacja wyjściowa
Celem Smart Media Solutions było stworzenie serii zaawansowanych produktów w inteligentnej technologii, które ułatwiłyby życie użytkownikom. Dzięki stałej współpracy z siecią partnerów na każdym etapie produkcji, obsługi, rozwoju i dystrybucji, firma ma zapewniony kontakt z docelowymi klientami sektora biurowego. Chodziło o stworzenie sztandarowego produktu stymulującego rozwój firmy, który podtrzymałby jej konkurencyjność w przyszłości.

Rozwiązanie
Evoko Room Manager, nowy system rezerwacji pomieszczeń, to elegancki ekran dotykowy, który, umieszczony przed wejściem do sal konferencyjnych, wyświetla status rezerwacji. System nie wymaga znajomości żadnego specjalnego oprogramowania, ponieważ opiera się na popularnym Outlooku. Jego interfejs jest intuicyjny i nieskomplikowany, a dodatkowo, w zależności od tego, czy sala jest wolna czy zajęta, zmienia się kolor podświetlenia obudowy. Od strony designerskiej za opracowanie koncepcji i prezentację wstępnych możliwości produktu odpowiada agencja projektowa No Picnic, która brała udział w początkowej, wewnętrznej fazie przedsięwzięcia, projektowaniu i tworzeniu oprogramowania i sprzętu oraz w ostatecznym zatwierdzeniu jakości produkcji. Wiele pomysłów przyniosły prowadzone przez projektantów warsztaty z udziałem dużego grona zainteresowanych osób.

Wynik
Evoko Room Manager upraszcza procedury rezerwacji, dzięki czemu został dobrze przyjęty przez klientów. W gronie partnerów sieci wywołał też dyskusję o następnych produktach, która przyczyniła się do usprawnienia procesu zgłaszania nowych pomysłów.

 

Ocena:     
Komentarze: 0
Zaloguj się aby dodać opinię

Logowanie do profilu

 

 

Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż bezpłatne konto w portalu ZSZ.

Nie pamiętasz hasła? Zamów nowe hasło.
UWAGA - warunkiem jest obecność adresu e-mail przypisanego do konta, dla którego zamawiane jest nowe hasło.

Zakładanie konta

Podany login, poza rolą w procesie logowania na swoje konto, będzie służył do sygnowania wszystkich akcji użytkownika dokonanych w obrębie portalu.
Login nie może zawierać następujących znaków:
\ / : * ? "< > |
ani zaczynać się od kropki.
*
 
*
 
Jako hasło proszę wpisać ciąg przynajmniej 7 znaków, zawierający co najmniej jedną cyfrę lub znak specjalny (na przykład #, $, %).
*
*
*
 

 
 
 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.