Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / Wiedza / Studia przypadków / SOS/INFO Kompaktowa stacja publicznego systemu wzywania pomocy i informacji

SOS/INFO Kompaktowa stacja publicznego systemu wzywania pomocy i informacji
1. Nazwa obiektu: SOS/Info kompaktowa stacja publicznego systemu wzywania pomocy i informacji
2. Nazwa usługodawcy: Novatel Sp. z o.o.  i Producenta obudowy SOS/INFO: firma Zano
3. Nazwa studia projektowego/imię i nazwisko projektanta: Jerzy Maciejowski – projekt obudowy stacji , Adam Gregorczyk – projekt układu scalonego i jego funkcji, wraz z komunikacją systemową , Tomasz Samiński – konfiguracja i wdrożenie systemu elektronicznego wraz z jego telekomunikacją
4. Do użytku w miejscach publicznych

Jolanta Niezgoda 

SOS/INFO Kompaktowa stacja publicznego systemu wzywania pomocy i informacji 

 

 Problem/Sytuacja wyjściowa
1. Zdefiniowanie nowej potrzeby rynkowej
W każdym społeczeństwie w miejscach publicznych najbardziej podstawową potrzebą jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa. Firma projektuje punkty wzywania pomocy i informacji publicznej (punkty SOS) właśnie dla potrzeb bezpieczeństwa publicznego oraz w celu zapewnienia łatwego dostępu do informacji. Są instalowane: w tunelach, na autostradach i przystankach oraz w innych niestrzeżonych miejscach publicznych, a także w miejscach typowych dla punktów informacyjnych.
2. Potencjał rozwoju firmy Novatel Sp. z o.o. 
Novatel jest przedstawicielem czołowych producentów systemów opartych o nowoczesną technologię IP. Protokół IP od ponad dwudziestu lat od wprowadzenia go do powszechnego użytku, stał się podstawą struktury internetu. Za jego pośrednictwem możliwa jest szeroko pojęta komunikacja, pozwalająca na szybką i niezawodną integrację systemów nagłośnienia, monitoringu, automatyki oraz realizację rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. 
 
Rozwiązanie
Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań
- Funkcjonalność: Łatwe w użyciu dla uczestników przestrzeni publicznej – wystarczy nacisnąć guzik, by po łączyć się z operatorem systemu. Urządzenie może stanowić uzupełnienie systemu monitoringu wizyjnego miast i obszarów publicznych o funkcję głosową (po połączeniu z operatorem najbliższa kamera obraca się i pokazuje obraz stacji). Umożliwia dokładną weryfikację zdarzeń.
- Ergonomia:  Urządzenie jest ogólnodostępne, przystosowane do użytku także przez osoby niepełnosprawne: na wózkach, niedowidzące, niedosłyszące. Guzik, za pomocą którego można się połączyć z operatorem systemu zaprojektowano na odpowiedniej wysokości, osiągalnej dla każdego.
- Innowacja technologiczno-materiałowa: Urządzenie jest odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne trudne do zniszczenia przez wandali  (panel frontowy ze stali nierdzewnej o grubości 4 mm),
- Innowacja wzornicza: Jest łatwo dostrzegalna i rozpoznawalna w infrastrukturze miejskiej oraz czytelnie oznakowana, co umożliwia natychmiastowe i intuicyjne użycie przez przechodnia. Urządzenie dostarczające usługę ze względu na wygląd łatwo wyróżnia się w przestrzeni miejskiej, dzięki czemu osobom poszukującym informacji lub pomocy łatwo je odnaleźć i zidentyfikować

Ocena:     
Komentarze: 0
Zaloguj się aby dodać opinię

Logowanie do profilu

 

 

Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż bezpłatne konto w portalu ZSZ.

Nie pamiętasz hasła? Zamów nowe hasło.
UWAGA - warunkiem jest obecność adresu e-mail przypisanego do konta, dla którego zamawiane jest nowe hasło.

Zakładanie konta

Podany login, poza rolą w procesie logowania na swoje konto, będzie służył do sygnowania wszystkich akcji użytkownika dokonanych w obrębie portalu.
Login nie może zawierać następujących znaków:
\ / : * ? "< > |
ani zaczynać się od kropki.
*
 
*
 
Jako hasło proszę wpisać ciąg przynajmniej 7 znaków, zawierający co najmniej jedną cyfrę lub znak specjalny (na przykład #, $, %).
*
*
*
 

 
 
 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.