Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / Wiedza / Studia przypadków / Rozdrabniarka ELIET NEO
1. Nazwa obiektu: Rozdrabniarka ELIET NEO
2. Nazwa producenta: ELIET NV (Belgia)
3. Nazwa studia projektowego/imię i nazwisko projektanta: ELIET Creative Lab™ / Pilipili
4. Rok wprowadzenia na rynek 2007
5. Przeznaczenie obiektu: Rozdrabnianie gałęzi. Koszty projektowania stanowią 15% wszystkich inwestycji firmy Eliet. Plany sprzedaży osiągnięto już w pierwszym roku, co pozwoliło na spłacenie większości nakładów inwestycyjnych. Sukces produktu był bardzo istotny dla działalności firmy, zrekompensował, spowodowany recesją, spadek sprzedaży produktów tradycyjnych.
Kaja Kobylańska 

Rozdrabniarka ELIET NEO 

Problem/Sytuacja wyjściowa
Celem Eliet było stworzenie nowej linii urządzeń do pielęgnacji trawników i sprzątania odpadów w parkach i ogrodach. Firmie nie wystarczały, mające charakter sezonowy, sukcesy sprzedażowe w sektorze rolnictwa. Chciała też podnieść estetykę swoich produktów. Dotychczas, zgodnie z oczekiwaniami rynku rolniczego, dbała głównie o ich funkcjonalność, więc nie były atrakcyjne dla klientów sektora domowego (DIY, ang. Do It Yourself, zrób to sam).

Rozwiązanie
By zyskać wsparcie zewnętrznego studia w zakresie marketingu, projektowania i technologii, firma Eliet zorganizowała konkurs na projekt. Tak, przy współpracy studia Pilipili, powstała pierwsza na rynku konsumenckim rozdrabniarka Neo. Zainicjowany przez kierownictwo proces rozwoju nowego produktu uwzględniał ważną rolę designu w aspekcie badań i rozwoju, znajomość najnowszych trendów rynkowych, (m.in. rozwiązań proekologicznych), wykorzystanie w nowym sektorze dotychczasowej wiedzy dotyczącej możliwości technicznych i patentów.

Wynik
Rozdrabniarka Neo nie tylko odniosła sukces przynosząc zyski, ale stała się też odzwierciedleniem kultury koncepcyjnej firmy i nowej linii rozwoju produktu. Zachęciła pracowników do eksperymentów wokół  zastosowania urządzeń ogrodniczych, co nieraz prowadzi do nowych rozwiązań rynkowych. Skutkuje to wzrostem zarówno poziomu innowacyjności, jak i zadowolenia z pracy.

Ocena:     
Komentarze: 0
Zaloguj się aby dodać opinię

Logowanie do profilu

 

 

Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż bezpłatne konto w portalu ZSZ.

Nie pamiętasz hasła? Zamów nowe hasło.
UWAGA - warunkiem jest obecność adresu e-mail przypisanego do konta, dla którego zamawiane jest nowe hasło.

Zakładanie konta

Podany login, poza rolą w procesie logowania na swoje konto, będzie służył do sygnowania wszystkich akcji użytkownika dokonanych w obrębie portalu.
Login nie może zawierać następujących znaków:
\ / : * ? "< > |
ani zaczynać się od kropki.
*
 
*
 
Jako hasło proszę wpisać ciąg przynajmniej 7 znaków, zawierający co najmniej jedną cyfrę lub znak specjalny (na przykład #, $, %).
*
*
*
 

 
 
 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.