Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / Wiedza / Studia przypadków / Krzesło biurowe HÅG Capisco® 8107
1. Nazwa obiektu: Krzesło biurowe HÅG Capisco® 8107
2. Nazwa producenta: HÅG Scandinavian Business Seating AS (Norwegia/Cały świat), dystrybutor w Polsce: Furniko Fabryka Mebli Biurowych, Koszalin
3. Nazwa studia projektowego/imię i nazwisko projektanta: Peter Opsvik
4. Rok wprowadzenia na rynek: 1984
5. Przeznaczenie obiektu: meble biurowe. HÅG jest częścią Scandinavian Business Seating AS, głównego producenta krzeseł biurowych w Skandynawii i jednego z 3 największych w Europie. Sprzedaż całkowita Scandinavian Business Seating 2009 w roku wyniosła 125 milionów euro. 75 proc. produktów firmy przeznaczonych jest na eksport. Firma zatrudnia 450 pracowników, posiada partnerów w 25 krajach, a usługi świadczy w 60 państwach.
Kaja Kobylańska 

Krzesło biurowe HÅG Capisco® 8107 


Problem/sytuacja wyjściowa
Firma HÅG, doświadczony producent innowacyjnych krzeseł biurowych, znana jest z wyjątkowego podejścia do ergonomii. Wychodząc z założenia, że człowiek nie jest stworzony do bezruchu, zachęca do aktywnego stylu pracy, sprzyjającego rozwojowi osobistemu i dobremu samopoczuciu. Produkowane przez nią krzesła zapewniają wsparcie dla pleców, a zarazem swobodę ruchów, co podnosi komfort i wydajność pracy. Firma posiada zespół zarządzania projektem w zakresie badań i rozwoju, który koordynuje współpracę z projektantami zewnętrznymi. Zanim stworzyli model Capisco, zadali sobie pytanie „czy swoboda ruchów może być równie ważna jak podparcie pleców?”. Odpowiedzią jest krzesło, które umożliwia użytkownikowi przyjmowanie prawie wszystkich możliwych pozycji siedzących.

Rozwiązanie
Inspiracją dla projektantów HÅG Capisco („Krzesła-siodła”) była dynamiczna postawa jeźdźca. Profilowany kształt oparcia i siedziska podtrzymuje ciało w wielu różnych pozycjach (również przodem do oparcia), umożliwiając dużą swobodę ruchów, a regulowana wysokość pozwala dopasować krzesło do każdego biurka. Model idealnie sprawdza się w sytuacjach zespołowej pracy twórczej oraz w każdym miejscu, gdzie ważna jest pozycja niekrępująca ruchów, a jednocześnie wspierająca kręgosłup.

Wynik
Zdobywca nagród, HÅG Capisco, ze względu na swoją wyjątkową formę i wszechstronną funkcjonalność, najwięcej nabywców znajduje wśród lekarzy (często pracują w pozycji na wpół stojącej lub siedzącej przodem do oparcia), pracowników biurowych, studentów, architektów, projektantów, recepcjonistów, inżynierów, wykładowców, prawników i śpiewaków operowych.

Ocena:     
Komentarze: 0
Zaloguj się aby dodać opinię

Logowanie do profilu

 

 

Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż bezpłatne konto w portalu ZSZ.

Nie pamiętasz hasła? Zamów nowe hasło.
UWAGA - warunkiem jest obecność adresu e-mail przypisanego do konta, dla którego zamawiane jest nowe hasło.

Zakładanie konta

Podany login, poza rolą w procesie logowania na swoje konto, będzie służył do sygnowania wszystkich akcji użytkownika dokonanych w obrębie portalu.
Login nie może zawierać następujących znaków:
\ / : * ? "< > |
ani zaczynać się od kropki.
*
 
*
 
Jako hasło proszę wpisać ciąg przynajmniej 7 znaków, zawierający co najmniej jedną cyfrę lub znak specjalny (na przykład #, $, %).
*
*
*
 

 
 
 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.