Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / Wiedza / Studia przypadków / Czajnik elektryczny Bugatti Vera


1. Nazwa obiektu: Czajnik elektryczny Bugatti Vera
2. Nazwa producenta: marka Bugatti; dystrybutor: Atra Grzegorz Tratkiewicz
3. Nazwa studia projektowego/imię i nazwisko projektanta: Andreas Seegatz
4. Przeznaczenie obiektu: Czajnik elektryczny du użytku w gospodarstwie domowym

Jolanta Niezgoda 

Czajnik elektryczny Bugatti Vera 

Problem/Sytuacja wyjściowa

Zdefiniowanie nowej potrzeby rynkowej
Czajnik elektryczny Bugatti Vera jest jednym z najbardziej kultowych designersko czajników na świecie. Został storzony w firmie, która ma korzenie motoryzacyjne, ale w której od początku piękna linia i stylistyka stały na pierwszym miejscu. Przedmioty i sprzętu gospodarstwa domowego kontynuują te tradycje i doskonale wpisują się w gusta klientów na całym świecie, także w Polsce. Według   raportu The Forrester Technographic Survey przygotowanego przez dom mediowy MPG aż dla 57,9 proc. Polaków jest istotne, gdy inni doceniają ich styl i gust, a co czwarty z nas lubi chwalić się technologicznymi nowinkami.
Co trzeci z nas deklaruje, że przy zakupie kieruje się walorami nie tyle praktycznymi, ile estetycznymi produktu.  
 
Potencjał rozwoju firmy Bugatti
Znana na całym świecie marka Bugatti łączy ręczne rzemiosło ze współczesną technologią. Do grona kreatorów sprzętu gospodarstwa domowego zapraszani są znani architekci i projektanci z całego świata, np. Andreas Seegatz i grupa Stars Milano . W efekcie firma jest ceniona za nietuzinkowy design i nowoczesne, ułatwiające prowadzenie gospodarstwa domowego inteligentne sprzęty.

 

Rozwiązanie

Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań
- Funkcjonalność: Czajnik został zaprojektowany tak, aby zmniejszyć straty ciepła, przez co pobiera mniej energii. Ma też termiczny czujnik bezpieczeństwa, który chroni przed przegrzaniem.
- Ergonomia: Ekektroniczny panel w uchwycie czajnika jest bardzo czytelny i przyjazny w obsłudze 
- Innowacja techniczno-konstrukcyjna: Uchwyt jest jak minikomputer - ma wbudowany podświetlany zegar i programator. Dzięki temu ostatniemu można ustawić godzinę, o której ma się zagrzać woda oraz do jakiej temperatury (między 45°C a 100°C).
- Innowacja technologiczno-materiałowa: Wprowadzono zaawansowane technologie w ciekłokrystalicznym dotykowym wyświetlaczu, co zwiększa funkcjonalność urządzenia.
- Innowacja wzornicza: Niekonwencjonalna forma czajnika elektrycznego. Dynamiczna, geometryczna bryła, ponadczasowa stylistyka.

Ocena:     
Komentarze: 0
Zaloguj się aby dodać opinię

Logowanie do profilu

 

 

Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż bezpłatne konto w portalu ZSZ.

Nie pamiętasz hasła? Zamów nowe hasło.
UWAGA - warunkiem jest obecność adresu e-mail przypisanego do konta, dla którego zamawiane jest nowe hasło.

Zakładanie konta

Podany login, poza rolą w procesie logowania na swoje konto, będzie służył do sygnowania wszystkich akcji użytkownika dokonanych w obrębie portalu.
Login nie może zawierać następujących znaków:
\ / : * ? "< > |
ani zaczynać się od kropki.
*
 
*
 
Jako hasło proszę wpisać ciąg przynajmniej 7 znaków, zawierający co najmniej jedną cyfrę lub znak specjalny (na przykład #, $, %).
*
*
*
 

 
 
 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.