Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / Wiedza / Liderzy wzornictwa / Bartek

80 mln zł rocznego obrotu (20 proc. pochodzi z eksportu)
20 proc. udziałów w krajowym rynku obuwia dla dzieci
54 wyspecjalizowanych sklepów firmowych (24 własnych i 30 franczyzowych) w Polsce oraz 6 sklepów na Ukrainie i 4 na Litwie, stoiska w ponad 150 sklepach multibrandowych w kraju i zagranicą

Projektanci:

Katarzyna Gałązka

BARTEK SA
05-300 Mińsk Mazowiecki
ul. Sosnkowskiego 83,
tel. + 48-25-759-38-40
e-mail: bartek@bartek.com.pl

Redakcja portalu ZSZ 

Bartek 

BARTEK to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek obuwia. Istnieje od 1991 roku i specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości obuwia dziecięcego dla trzech grup wiekowych: poniemowlęcej, przedszkolnej i szkolnej na wszystkie pory roku.

Każdego roku BARTEK przygotowuje dwie kolekcje: wiosenno-letnią i jesienno-zimową, z których każda obejmuje ok. 90 wzorów (w tym ok. 40 zupełnie nowych), z czego każdy w pięciu-sześciu wersjach kolorystycznych. Firma obecna jest na wielu rynkach zagranicznych, m.in.: Niemcy, Austria, Słowacja, Czechy, Litwa, Łotwa, Białoruś, Rosja, Ukraina, Kanada i USA. Największymi odbiorcami są obecnie Rosja, Ukraina oraz Litwa.

Produkowane obuwie zaprojektowane jest z myślą o komforcie i prawidłowym rozwoju stopy dziecka, czemu ma sprzyjać dobór wyłącznie naturalnych materiałów najwyższej jakości, o odpowiednich atestach. Wzory butów są opracowywane we współpracy ze specjalistami z Instytutu Przemysłu Skórzanego w Łodzi Oddział w Krakowie oraz z Instytutem Matki i Dziecka, co pozwala zastosować rozwiązania konstrukcyjne zgodne z wymogami anatomicznymi stopy dziecka. Firma jest autorem pierwszego w Polsce profilaktycznego programu pod nazwą „Akademia Zdrowej Stopy Bartek”. W ramach akcji w wybranych sklepach producenckich w całej Polsce od maja 2007 roku prowadzone są bezpłatne badania stóp dzieci, wykonywane przez lekarzy ortopedów.

Producent oferuje kolekcję obuwia dziecięcego i młodzieżowego nie tylko o podwyższonych walorach użytkowych, ale także o atrakcyjnym wyglądzie, czerpiąc z wzornictwa odzieżowego to, co najmodniejsze. Wszystkie wzory są autorstwa projektantki Katarzyny Gałązki, która współpracuje z zakładowymi konstruktorami i technologami. Firma BARTEK współpracuje ponadto z designerami z Włoch, Francji, Niemiec i Holandii. Mając świadomość, że dzieci, podobnie jak dorośli, lubią czuć się modnie, zapewnia swoim wyrobom niebagatelną stylistykę.

Firma otrzymała szereg prestiżowych nagród branżowych, w tym wielokrotnie Złoty Medal MTP, dwukrotnie tytuł HIT 2000 i HIT 2001 – NAJLEPSZE DLA DZIECKA oraz otrzymywany od kilku lat tytuł „Superprodukt”.

W finale konkursu Dobry Wzór 2007, w kategorii Sfera Publiczna, za kolekcję z odblaskami.

Ocena:     
Komentarze: 0
Zaloguj się aby dodać opinię

Logowanie do profilu

 

 

Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż bezpłatne konto w portalu ZSZ.

Nie pamiętasz hasła? Zamów nowe hasło.
UWAGA - warunkiem jest obecność adresu e-mail przypisanego do konta, dla którego zamawiane jest nowe hasło.

Zakładanie konta

Podany login, poza rolą w procesie logowania na swoje konto, będzie służył do sygnowania wszystkich akcji użytkownika dokonanych w obrębie portalu.
Login nie może zawierać następujących znaków:
\ / : * ? "< > |
ani zaczynać się od kropki.
*
 
*
 
Jako hasło proszę wpisać ciąg przynajmniej 7 znaków, zawierający co najmniej jedną cyfrę lub znak specjalny (na przykład #, $, %).
*
*
*
 

 
 
 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.