Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / Wiedza / Liderzy wzornictwa / Amica Wronki

1,1 mld zł przychodów ze sprzedaży (rok 2008)
13 proc. udziału w krajowym rynku produktów AGD
Ponad 50 proc. produkcji trafia na eksport do ok. 40 krajów

Projektanci współpracujący:

Krzysztof Chróścielewski
Paweł Dudziak
Marcin Jędrzak
Paweł Mikosz
Tomasz Rudkiewicz
Mariusz Włodarczyk

Amica Wronki SA
64-510 Wronki
ul. Mickiewicza 52
tel. +48 67 25 46 100
fax. +48 67 25 40 320
email: kontakt@amica.com.pl
www.amica.com.pl

Redakcja portalu ZSZ 

Amica Wronki 

Amica Wronki jest liderem rynku AGD w Polsce i jedną z najcenniejszych polskich marek, rozpoznawanych od ponad 50 lat.

Obecnie Amica ma w ofercie nowoczesne, sterowane elektronicznymi programatorami kuchnie, lodówki i pralki, oraz drobniejsze urządzenia takie, jak odkurzacze, żelazka, czajniki i tostery. Szeroka i zróżnicowana oferta handlowa obejmuje zarówno sprzęt wolnostojący, jak również sprzęt do zabudowy.

Bardzo ważnym dla Amiki rynkiem zbytu jest rynek wschodni, którego udział w całym eksporcie zmienia się najdynamiczniej. Firma wykorzystuje także kanały dystrybucyjne duńskiej firmy produkcyjno-handlowej Gram Domestic, którą niedawno przejęła.

Wszystkie produkowane we Wronkach artykuły gospodarstwa domowego mają certyfikaty bezpieczeństwa użytkowania, kompatybilności elektromagnetycznej oraz weryfikacji zużycia energii. Spełniają normy dotyczące ochrony środowiska naturalnego. Firma jest członkiem Europejskiej Fundacji Zarządzania przez Jakość, a wdrożony przez nią Zintegrowany System Zarządzania, zgodny z normą ISO 9001-2000, pomaga w utrzymaniu konkurencyjności własnych produktów i silnej pozycji na rynku.

Firma od lat wyznacza wysokie standardy w branży sprzętów AGD. Produkty Amiki powstają w oparciu o współpracę inżynierów z projektantami wzornictwa, dzięki czemu wyróżniają się atrakcyjnym designem, stanowią doskonałe uzupełnienie wyposażenia zarówno nowoczesnej, jak i klasycznej kuchni. Ceny są przystępne, a nowoczesna forma i jakość wykonania sprawiają, że sprzęt Amiki podkreśla charakter każdego wnętrza, przy jednoczesnym zachowaniu uniwersalności.

Firma zyskała uznanie specjalistów, czego potwierdzeniem są liczne wyróżnienia na targach międzynarodowych i konkursach wzorniczych, a także takie prestiżowe nagrody, jak Nagroda Gospodarcza Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dla najlepszego polskiego przedsiębiorstwa.

Ocena:     
Komentarze: 0
Zaloguj się aby dodać opinię

Logowanie do profilu

 

 

Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż bezpłatne konto w portalu ZSZ.

Nie pamiętasz hasła? Zamów nowe hasło.
UWAGA - warunkiem jest obecność adresu e-mail przypisanego do konta, dla którego zamawiane jest nowe hasło.

Zakładanie konta

Podany login, poza rolą w procesie logowania na swoje konto, będzie służył do sygnowania wszystkich akcji użytkownika dokonanych w obrębie portalu.
Login nie może zawierać następujących znaków:
\ / : * ? "< > |
ani zaczynać się od kropki.
*
 
*
 
Jako hasło proszę wpisać ciąg przynajmniej 7 znaków, zawierający co najmniej jedną cyfrę lub znak specjalny (na przykład #, $, %).
*
*
*
 

 
 
 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.