Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / Wiedza / Aktualności z rynku / Polska światowym liderem w branży mebli tapicerowanych
Redakcja portalu ZSZ 

Polska światowym liderem w branży mebli tapicerowanych 

W środę 12 września br., w Łodzi odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono raport przygotowany przez Abacorp, dotyczący branży mebli tapicerowanych, foteli samochodowych i lotniczych oraz materaców. Według raportu Polska jest światowym potentatem na rynku mebli tapicerowanych.
Polska jest obecnie czwartym po USA, Włoszech i Chinach eksporterem mebli na świecie. W produkcji mebli (rocznie produkujemy 31 mln kanap, krzeseł, foteli i sof), wyprzedzają nas jedynie Chiny. Ogromny udział w tym wyniku mają producenci mebli, foteli samochodowych i lotniczych oraz materacy - poinformowała Anna Melania Raniewicz z firmy Abacorp. Według danych raportu wartość wyprodukowanych w Polsce w 2011 roku mebli wyniosła 25,9 mld zł, z czego tapicerowanych ponad 12,4 mld zł.
75 proc. z wyprodukowanych mebli tapicerowanych zostało sprzedanych za granicę. Prawie połowę kupili Niemcy, około 20 proc. - Francuzi, 8 proc. - Holendrzy, a 6 proc. – Szwedzi.  W 2011 r. blisko połowa z 5,5 mln dostępnych w UE rozkładanych kanap, sof i foteli została wyprodukowana w Polsce. W omawianej w raporcie branży Polska rozwija się aktualnie prawie pięć razy szybciej niż Unia Europejska.
Raport zostanie szczegółowo omówiony podczas konferencji projektantów, producentów i dystrybutorów mebli tapicerowanych ProMaTap, która w dniach 20 - 21 września odbędzie się w Łodzi. Autorzy raportu sukcesu upatrują m.in. w dysproporcji między wysoką jakością polskich mebli, a niższych kosztach produkcji w stosunku do innych europejskich producentów.
 Źródło: wyborcza.biz

Ocena:     
Komentarze: 0
Zaloguj się aby dodać opinię

Logowanie do profilu

 

 

Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż bezpłatne konto w portalu ZSZ.

Nie pamiętasz hasła? Zamów nowe hasło.
UWAGA - warunkiem jest obecność adresu e-mail przypisanego do konta, dla którego zamawiane jest nowe hasło.

Zakładanie konta

Podany login, poza rolą w procesie logowania na swoje konto, będzie służył do sygnowania wszystkich akcji użytkownika dokonanych w obrębie portalu.
Login nie może zawierać następujących znaków:
\ / : * ? "< > |
ani zaczynać się od kropki.
*
 
*
 
Jako hasło proszę wpisać ciąg przynajmniej 7 znaków, zawierający co najmniej jedną cyfrę lub znak specjalny (na przykład #, $, %).
*
*
*
 

 
 
 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.