Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / Wiedza / Aktualności z rynku / Nagrody Red Dot w kategorii Design Concept dla polskich projektantów
Redakcja portalu ZSZ 

Nagrody Red Dot w kategorii Design Concept dla polskich projektantów 

Kolejni projektanci z Polski zostali nagrodzeni w jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów w dziedzinie designu -  Red Dot design award. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: Product Design, Communication Design oraz Design Concept. W ostatniej kategorii po raz pierwszy w historii zostali nagrodzeni polscy projektanci. Są nimi Grzegorz Bień i Kamil Laszuk. Zostali wyłonieni spośród 3,672 zgłoszeń z 56 krajów.
Grzegorz Bień stworzył projekt The modular concept of the route natomiast Kamil Laszuk stworzył projekt Musicon, które zostały uznane za wybitnie innowacyjne przez międzynarodowe Jury Red Dot Desgin Awards 2012.


fot. materiały prasowe

The modular concept of the route to projekt trasy, który jest odpowiedzią na potrzebę standaryzacji parametrów tras rowerowych. Dzięki modułowi, ścieżki mogą być dowolnie kształtowane niczym kręgosłup, dostosowując się do różnorodnego środowiska naturalnego. Modułowa forma pozwala na budowanie tras na bardzo stromych stokach. Między drzewami, strumieniami, nad skałami, błotem, miękka ściółką. Moduły mogą być montowane i używane o każdej porze roku, bez względu na pogodę, na dowolnym gruncie. Ważnym czynnikiem jest krótki okres czasu potrzebny do montażu i demontażu trasy, ponieważ nie ma potrzeby wykonywać obliczeń wytrzymałościowych za każdym razem.
Ergonomiczny design modułu (z zaokrąglonymi krawędziami) zmniejsza prawdopodobieństwo urazów cielesnych. Rowki na każdym module zapewniają przyczepność opon. Trasa może być zawieszona przez cięgna, w naturalnych warunkach. Wszystkie obciążenia są przekazywane bezpośrednio do podłoża, takich jak skały, drzewa. Gdy brakuje w otoczeniu naturalnych mocowań stosuje się słupy.


fot. materiały prasowe

Musicon projektu Kamila Laszuka, to z kolei jedyny w swoim rodzaju obiekt, który daje możliwość jednoczesnego komponowania i wykonywania rozbudowanych utworów muzycznych. Dzieci mogą muzykować zarówno w pojedynkę, jak i w grupie, w której każdy jest odpowiedzialny za inną warstwę muzyczną utworu.
Przedmiot stwarza całkowicie nową jakość, która ma służyć rozwojowi psychofizycznemu
człowieka. Poprzez aktywny kontakt z muzyką pozwala wszechstronnie rozwijać wszelkie zdolności twórcze; ponadto pomysłowość, fantazję i wyobraźnię; samodzielność, zaradność, zdyscyplinowanie, systematyczność oraz potrzebę ładu.  Musicon to praca dyplomowa która zdobyła już wiele nagród w Polsce i za granicą, między innymi Core77 2012 w Nowym Jorku.

Tegoroczna edycja tego prestiżowego konkursu odbywającego się od 1954 roku była rekordowa dla Polski. Nagrody zdobyło aż 12 polskich projektów, 8 w kategorii Product Design oraz po 2 nagrody w kategorii Communication Design oraz Design Concept.

Więcej informacji:

The modular concept of the route
www.grzegorzbien.com

Musicon
www.kamillaszuk.pl

Ocena:     
Komentarze: 0
Zaloguj się aby dodać opinię

Logowanie do profilu

 

 

Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż bezpłatne konto w portalu ZSZ.

Nie pamiętasz hasła? Zamów nowe hasło.
UWAGA - warunkiem jest obecność adresu e-mail przypisanego do konta, dla którego zamawiane jest nowe hasło.

Zakładanie konta

Podany login, poza rolą w procesie logowania na swoje konto, będzie służył do sygnowania wszystkich akcji użytkownika dokonanych w obrębie portalu.
Login nie może zawierać następujących znaków:
\ / : * ? "< > |
ani zaczynać się od kropki.
*
 
*
 
Jako hasło proszę wpisać ciąg przynajmniej 7 znaków, zawierający co najmniej jedną cyfrę lub znak specjalny (na przykład #, $, %).
*
*
*
 

 
 
 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.