Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / Wiedza / Aktualności z rynku / Polska gospodarzem DesignEuropa Awards w 2018 roku
Redakcja ZSZ 

Polska gospodarzem DesignEuropa Awards w 2018 roku 

Polska będzie w 2018 r. gospodarzem uroczystości przyznania nagród laureatom konkursu DesignEuropa Awards wyłaniającego najlepszych projektantów i menedżerów wzornictwa przemysłowego w Europie. Konkurs organizowany jest przez Europejski Urząd Własności Intelektualnej (EUIPO), który w uznaniu osiągnięć naszego kraju w sferze ochrony własności przemysłowej zaprosił Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej do współpracy przy organizacji kolejnej edycji tego wydarzenia. Uroczystościom wręczenia nagród DesignEuropa Awards będzie towarzyszył program obchodów 100-lecia Urzędu Patentowego RP - jednej z pierwszych polskich instytucji państwowych utworzonych po odzyskaniu niepodległości w 1918 r.    

Wyniki tegorocznej edycji konkursu DesignEuropa Awards zostały ogłoszone 30 listopada 2016 r. w Mediolanie. Jury konkursu przyznało nagrody w trzech kategoriach: dla małych i rozwijających się firm, dla dużych podmiotów przemysłowych oraz indywidualną nagrodę za całokształt dorobku projektowego.

W kategorii małych i rozwijających się firm zwyciężyły panele  akustyczne Flap firmy Caimi Brevetti zaprojektowane przez Alberto i Francesco Meda. W kategorii dużych przedsiębiorstw zwyciężył sportowy wózek dziecięcy Thule Urban Glide, zaprojektowany przez Thule i Veryday Design.

 

Nagrodę za całokształt dorobku projektowego otrzymał w tym roku Giorgetto Giugiaro - jeden z najbardziej cenionych projektantów i stylistów samochodów w historii motoryzacji. Giugiaro w swojej karierze projektował zarówno luksusowe modele samochodów, takie jak Alfa Romeo Giulia Sprint czy Maserati Ghibli, jak i popularne i  niedrogie - takie jak Volkswagen Golf i Fiat Panda, a także FSO Polonez.

W konkursie DesignEuropa Awards jury, złożone z wybitnych autorytetów w dziedzinie designu i biznesu, przyznaje nagrody za dokonania chronione przez Europejski Urząd Własności Intelektualnej, jako zarejestrowane wzory wspólnotowe (Registered Community Design).    

źródło: informacja prasowa oraz https://euipo.europa.eu/ohimportal/pl/designeuropa?doAsUserId=gnjdOOyysRs%3D%2Fcs%2Fcs

fot. materiały prasowe EUIPO

Ocena:     
Komentarze: 0
Zaloguj się aby dodać opinię

Logowanie do profilu

 

 

Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż bezpłatne konto w portalu ZSZ.

Nie pamiętasz hasła? Zamów nowe hasło.
UWAGA - warunkiem jest obecność adresu e-mail przypisanego do konta, dla którego zamawiane jest nowe hasło.

Zakładanie konta

Podany login, poza rolą w procesie logowania na swoje konto, będzie służył do sygnowania wszystkich akcji użytkownika dokonanych w obrębie portalu.
Login nie może zawierać następujących znaków:
\ / : * ? "< > |
ani zaczynać się od kropki.
*
 
*
 
Jako hasło proszę wpisać ciąg przynajmniej 7 znaków, zawierający co najmniej jedną cyfrę lub znak specjalny (na przykład #, $, %).
*
*
*
 

 
 
 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.