Wystawa prezentowała najlepsze produkty polskich projektantów w siedmiu działach tematycznych, które identyfikują mocne strony polskiego wzornictwa i jego konteksty. Te działy to: Rodzimość, Potencjał przemysłu, Estetyka, Inżynieria, Projektowanie uniwersalne, Ergonomia, Cyfrowe technologie. Wśród eksponatów były m.in.:
•szezlong Mono i regał Xeon projektu – meble ikony polskiego wzornictwa po 2000 roku (w dziale Estetyka),
•makieta polskiego pawilonu na EXPO 2010 z fasadą w ludowe wycinanki (w dziale Rodzimość),
•superwygodne fotele Linus i UWU z fabryki PROFIm (w dziale Ergonomia),
•Handbike Jetstream – rower do jeżdżenia w pozycji półleżącej dla niepełnosprawnych sportowców (w dziale Projektowanie uniwersalne),
•szybowiec Smyk (w dziale Przemysł)
•rewolucyjny system monitorowania kardiologicznego Pocket ECG (w dziale Technologie cyfrowe),
•stołki Ploppy – wycinane z blachy laserem i nadmuchiwane jak zabawki, do czego projektant Oskar Zięta wymyślił nowatorską technologię (w dziale Inżynieria).
Odpowiadała na pytania:
1. Czym jest dzisiaj wzornictwo? Jakich wartości dodanych poszukujemy w produktach?
2. Jakie korzyści daje firmie stosowanie wzornictwa i współpraca z projektantami?
3. Dlaczego polskie wzornictwo jest światowe i co to znaczy?
Wystawa powstała w ramach prowadzonego przez IWP kluczowego projektu „Zaprojektuj Swój Zysk. Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez zastosowanie wzornictwa”. Jej wernisaż był częścią uroczystej gali inaugurującej projekt ZSZ.
Skierowana była przede wszystkim do projektantów i producentów – adresatów ZSZ. Pokazywała potencjał polskich projektantów i korzyści, jakie przynosi firmom współpraca z projektantami. Osoby spoza branży mogły poznać dobre produkty zaprojektowane przez polskich projektantów.
Aby zobaczyć wystawę kliknij w zdjęcie!