Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / Wiedza / Wirtualne Wystawy / „21 design stories. Studia przypadków”

Wystawa „21 design stories. Studia przypadków”
1 czerwca – 5 września 2010
Sala im. Wandy Telakowskiej, Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie

Kuratorzy:
Kathryn Best, specjalistka ds. zarządzania wzornictwem, autorka bestsellerowej książki „Design Management. Zarządzanie strategią, organizacją procesu projektowego i wdrażaniem nowego produktu” (2006), wykładowca na INHolland University.
Krzysztof Bielski, dyrektor Pionu Upowszechniania Wzornictwa IWP
Opieka merytoryczna:
Beata Bochińska, prezes IWP
Komisarz wystawy:
Kaja Kobylańska, Upowszechnianie Wzornictwa IWP
Współpraca:
Małgorzata Kołtun
Scenografia i projekt elementów identyfikacji wizualnej:
Beata i Paweł Konarscy, Konarska-Konarski Design Studio

Redakcja portalu ZSZ 

„21 design stories. Studia przypadków” 

Wirtualna wersja wystawy „21 design stories. Studia przypadków” to prezentacja efektów udanej współpracy producenta z projektantem – 21 dowodów na to, że design równa się pewny zysk.
„21 design stories. Studia przypadków” to trzecia wystawa dobrych praktyk wzorniczych organizowana przez IWP w ramach projektu Zaprojektuj Swój Zysk, współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Wystawa powstała z myślą o polskich przedsiębiorcach i producentach, którym chcemy przekazać sygnał, że świadome wykorzystanie potencjału wzornictwa może pozytywnie wpłynąć na profil firmy, przynosząc jej sukces biznesowy.
Na wystawie prezentujemy 20 zagranicznych produktów i usług obecnych na rynku nie dłużej niż 10 lat – 20 przykładów aplikacji wzornictwa, która wpłynęła na rentowność sprzedaży. Każdemu eksponatowi towarzyszy krótka historia jego powstania opracowana jako studium przypadku wg schematu: SYTUACJA/PROBLEM (producenta) > ROZWIĄZANIE (poprzez aplikację wzornictwa) > REZULTAT (sukces rynkowy produktu, sukces biznesowy przedsiębiorstwa). Jako 21. szczególny przypadek prezentujemy stanowisko do pracy z komputerem w pozycji siedząco-leżącej, produkt polskiej firmy PROFIm, owoc współpracy z IWP i Studiem 1:1, niezależnym studiem projektowym z Gdańska.
Obiekty zostały zaprezentowane w siedmiu kategoriach uwzględniających różne konteksty współczesnego wzornictwa. W każdym przypadku podkreślone zostanły dominujące aspekty i wartości designu, które wyróżniają produkt, zapewniając mu wysoki popyt na rynku.

ABY ZOBACZYĆ WYSTAWĘ KLIKNIJ W ZDJĘCIE!
 

Ocena:     
Komentarze: 0
Zaloguj się aby dodać opinię

Logowanie do profilu

 

 

Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż bezpłatne konto w portalu ZSZ.

Nie pamiętasz hasła? Zamów nowe hasło.
UWAGA - warunkiem jest obecność adresu e-mail przypisanego do konta, dla którego zamawiane jest nowe hasło.

Zakładanie konta

Podany login, poza rolą w procesie logowania na swoje konto, będzie służył do sygnowania wszystkich akcji użytkownika dokonanych w obrębie portalu.
Login nie może zawierać następujących znaków:
\ / : * ? "< > |
ani zaczynać się od kropki.
*
 
*
 
Jako hasło proszę wpisać ciąg przynajmniej 7 znaków, zawierający co najmniej jedną cyfrę lub znak specjalny (na przykład #, $, %).
*
*
*
 

 
 
 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.