Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / Warsztaty / 27-29 października 2010 Warszawa
 

I edycja warsztatów wspólnych dla projektantów i przedsiębiorców
27-29 października 2010, Warszawa, Instytut Wzornictwa Przemysłowego

W dniach 27-29 października w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie odbyły się – pierwsze w ramach projektu „Zaprojektuj Swój Zysk” – warsztaty wspólne dla projektantów i przedsiębiorców.

Podczas trzech dni zajęć, uczestnicy, pracując w zespołach interdyscyplinarnych, mieli okazję poznać kluczowe etapy współpracy między projektantami a przedsiębiorcami oraz przećwiczyć w praktyce umiejętności efektywnego zarządzania i komunikacji w procesie rozwoju nowego produktu. Istotnymi elementami programu warsztatów były m.in. ćwiczenia dotyczące formułowania briefu projektowego, opracowania korzystnych warunków współpracy i prezentacji oferty handlowej, zasad prowadzenia efektywnych spotkań, a także przygotowania projektu koncepcji, projektu postaci i projektu szczegółowego.

Uzupełnieniem zajęć warsztatowych pierwszego dnia szkolenia był popołudniowy wykład gościa specjalnego, prof. Gerdy Gemser, eksperta ds. zarządzania wzornictwem i przedstawiciela Partnera ZSZ – Wydziału Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego na Uniwersytecie Technologicznym w Delft (Holandia). Prelekcja „Wzornictwo: skuteczne, ale lekceważone narzędzie strategiczne” dotyczyła m.in. analizy wyników prowadzonych w ostatnich latach badań nad efektywnością wzornictwa w firmach produkcyjnych w Holandii.

Po drugim dniu zajęć, uczestnicy warsztatów wspólnych wzięli udział w sesji networkingowej, podczas której projektanci i przedsiębiorcy mieli okazję wymienić między sobą kontakty i nawiązać relacje biznesowe.

Efektywność warsztatów potwierdziły wyniki ankiety ewaluacyjnej, w której wartość merytoryczna warsztatów oraz praktyczna przydatność prezentowanych zagadnień w skali od 1 do 6 oceniona została przez uczestników szkolenia na poziomie 5,1. Zdecydowana większość uczestników uznała, iż warsztaty powiększyły ich wiedzę na temat zasad współpracy pomiędzy przedsiębiorstwem i projektantem w procesie rozwoju nowego produktu oraz pozwolą im w sposób kompetentny wdrażać projekty wzornicze.

„Merytorycznie i organizacyjne to najlepiej przeprowadzone warsztaty”, „Rewelacyjne zajęcia”; „Bardzo dobra organizacja” – to tylko niektóre z opinii, które wyrazili ankietowani.

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadami uczestników warsztatów – materiał filmowy.

Kolejne edycje planowane są już w I kwartale 2011 roku – szczegółowe informacje dotyczące terminów i lokalizacji spotkań pojawią się już niebawem na stronie: WARSZTATY

      

     

      

     

      

     

     

     

     

     

     

     

  

     

 
Ocena:     
Komentarze: 0
Zaloguj się aby dodać opinię

Logowanie do profilu

 

 

Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż bezpłatne konto w portalu ZSZ.

Nie pamiętasz hasła? Zamów nowe hasło.
UWAGA - warunkiem jest obecność adresu e-mail przypisanego do konta, dla którego zamawiane jest nowe hasło.

Zakładanie konta

Podany login, poza rolą w procesie logowania na swoje konto, będzie służył do sygnowania wszystkich akcji użytkownika dokonanych w obrębie portalu.
Login nie może zawierać następujących znaków:
\ / : * ? "< > |
ani zaczynać się od kropki.
*
 
*
 
Jako hasło proszę wpisać ciąg przynajmniej 7 znaków, zawierający co najmniej jedną cyfrę lub znak specjalny (na przykład #, $, %).
*
*
*
 

 
 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.