Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / Warsztaty / Zrealizowane warsztaty stacjonarne
Oba kanały 


Dwoma szkoleniami, które zostały zrealizowane w czerwcu 2011 roku w Gdyni, zakończyły się organizowane w ramach projektu  "Zaprojektuj Swój Zysk" warsztaty dla przedsiębiorców. W piętnastu miastach w Polsce odbyło się w sumie 50 warsztatów. Pierwsze miały miejsce w maju 2010 roku. Pełna lista wszystkich warsztatów wraz z ich podsumowaniem dostępna jest na stronie poniżej.

Warsztaty dla przedsiębiorców dotyczyły procesu rozwoju nowego produktu wzorniczego oraz zarządzania zespołem w projekcie wzorniczym. Uczestnicy mieli okazję poznać metodykę pracy w procesie rozwoju nowego produktu i narzędzia służące jego zarządzaniem, wartości ze współpracy z projektantami, a także m.in. schematy pracy w zespołach projektowych na kluczowych etapach projektu wzorniczego. Uczestnikami warsztatów byli w znacznej większości przedstawiciele kadry zarządzającej firm (zwłaszcza produkcyjnych i usługowych), a także menadżerowie kierujący – od strony marketingu bądź produkcji – procesem rozwoju produktu w swoich przedsiębiorstwach.                

W ramach projektu ZSZ miały również miejsce cztery edycje pięciodniowych warsztatów dla projektantów. Ich uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o takie zagadnienia jak efektywna współpraca z przedsiębiorcą w zakresie wdrażania nowego produktu wzorniczego czy ochrona prawna projektów. Trzy edycje tych warsztatów odbyły się w Gdyni, jedna we Wrocławiu. Ostatniego dnia gdyńskich warsztatów projektanci brali udział we wspólnej sesji networkingowej, podczas której mieli szansę zaprezentować swoją ofertę obecnym na sali przedsiębiorcom (uczestnikom warsztatów ZSZ) i nawiązać relacje biznesowe.

Projekt ZSZ to również bardzo cenione przez uczestników trzydniowe warsztaty wspólne dla projektantów i przedsiębiorców, podczas których oba środowiska miały okazję poznać kluczowe etapy wzajemnej współpracy i przećwiczyć w praktyce umiejętności efektywnej komunikacji w procesie rozwoju nowego produktu. Pierwsza edycja warsztatów w tym cyklu miała miejsce w październiku 2010 roku, trzy kolejne zrealizowane zostały w lutym, marcu i maju 2011 roku. Ostatnia, piąta edycja, odbyła się w październiku tego samego roku. 

W ankietach oceniających warsztaty spotkały się z bardzo dobrymi ocenami ze strony uczestników. Wysoko oceniono ogólną wartość merytoryczną szkoleń, jak i sposób prowadzenia zajęć oraz kompetencje szkoleniowców. Większość przedsiębiorców uznała, iż warsztaty powiększyły ich wiedzę z procesu rozwoju nowego produktu wzorniczego; co więcej, wiedza ta pozwoli w sposób kompetentny wdrażać projekty wzornicze. Równie wysokie noty pojawiły się w ocenach warsztatów dla projektantów i warsztatów wspólnych. W zdecydowanej większości bardzo dobrze przyjęte zostały sposób prowadzenia i wartość merytoryczna zajęć oraz ich wpływ na poszerzenie wiedzy uczestników i jej przełożenie na realną współpracę z przedsiębiorcami i projektantami w zakresie wdrażania nowego produktu.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali podręcznik „Design Management. Zarządzanie wzornictwem”, będący opisem metodologii zarządzania procesem wprowadzania nowych produktów wzorniczych na rynek.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat poszczególnych warsztatów, obejrzenia galerii zdjęć oraz wysłuchania wywiadów przeprowadzonych z ich uczestnikami:

 
Sonda:
Jak oceniasz warsztaty realizowane w ramach programu ZSZ ?
bardzo dobrze zorganizowane 89%
dobrze zorganizowane 11%
średnio zorganizowane 0%
słabo zorganizowane 0%
Zaloguj się aby wziąć udział w sondzie
Ocena:     
Komentarze: 0
Zaloguj się aby dodać opinię

Logowanie do profilu

 

 

Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż bezpłatne konto w portalu ZSZ.

Nie pamiętasz hasła? Zamów nowe hasło.
UWAGA - warunkiem jest obecność adresu e-mail przypisanego do konta, dla którego zamawiane jest nowe hasło.

Zakładanie konta

Podany login, poza rolą w procesie logowania na swoje konto, będzie służył do sygnowania wszystkich akcji użytkownika dokonanych w obrębie portalu.
Login nie może zawierać następujących znaków:
\ / : * ? "< > |
ani zaczynać się od kropki.
*
 
*
 
Jako hasło proszę wpisać ciąg przynajmniej 7 znaków, zawierający co najmniej jedną cyfrę lub znak specjalny (na przykład #, $, %).
*
*
*
 

 
 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.