Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / Dla mediów / Aktualności / ZSZ na arena Design w Poznaniu
 
2010-05-27 

ZSZ na arena Design w Poznaniu 

krajowa , aktualności ZSZ 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego był obecny na drugiej edycji arena Design, odbywającej się w dniach 27-30 maja w Poznaniu. Arena Design to wydarzenie dedykowane  jest współczesnemu wzornictwu i architekturze, kładące szczególny nacisk na związki szeroko pojętego projektowania z biznesem. Ideą arena Design jest stworzenie platformy dialogu i współpracy dla przedsiębiorców, projektantów i architektów. W tym roku równolegle z arena DESIGN odbywała się również premierowa edycja Targów Designu moodFORM. 

28 maja goście arena DESIGN wysłuchali referatu Beaty Bochińskiej, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego: „W kraju po transformacji. Strategie inwestycji we wzornictwo w polskich firmach - badania, przypadki, możliwości”.

Przestrzeń arena DESIGN została podzielona na pięć stref: FORUM, TOP DESIGN, KREATYWNI, EDUKACJA i WIEDZA. Każda z nich umożliwiła uczestnikom prezentację produktów oraz osiągnięć w zakresie wzornictwa przemysłowego oraz architektury. W strefie KREATYWNI zostało rozmieszczone stoisko informacyjne projektu Zaprojektuj Swój Zysk.

W ramach imprezy arena DESIGN 2010 odbyła się druga już edycja konkursu TOP DESIGN award. Celem konkursu jest upowszechnianie najlepszych rozwiązań wzorniczych oraz promocja osiągnięć producentów i projektantów form przemysłowych. Najlepsze zgłoszone do konkursu produkty zostały zaprezentowane w specjalnie przygotowanej strefie TOP DESIGN.

 

 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.