Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / Dla mediów / Aktualności / Zrealizowane wydarzenia w ramach projektu
 
2010-03-22 

Zrealizowane wydarzenia w ramach projektu 

 ,  

Designer Roku 2009

Wystawa „Designer Roku 2009: Andrzej Śmiałek i Ergo Design. Jak powstają chętnie kupowane produkty” to prezentacja laureata tytułu Designer Roku przyznawanego najlepszemu projektantowi przez prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w ramach corocznego ogólnopolskiego konkursu Dobry Wzór. Nagradzane są w nim dobrze zaprojektowane projekty funkcjonujące na polskim rynku.
www.iwp.com.pl/projekty_wystawy_designer_roku_09

WA: Harmonia. Japoński design dziś.

Wystawa „WA: HARMONIA. Japoński design dziś” prezentowała 161 przedmiotów codziennego użytku zaprojektowanych przez wybitnych japońskich designerów, m.in. Naoto Fukasawę. Zamysłem twórców wstawy było przybliżenie, na przykładach obiektów japońskiego designu, idei „WA”, która oznacza stan harmonii we wszystkich dziedzinach życia.
www.iwp.com.pl/projekty_wystawy_wa

CZTERY ELEMENTY. Szwedzki Design dzisiaj:

Wystawa współczesnego designu szwedzkiego „CZTERY ELEMENTY. Szwedzki design dzisiaj” odnosiła się do czterech żywiołów nieodłącznie związanych z naszą egzystencją: ziemi, wody, powietrza i ognia. Pokazaliśmy design jako ważny element współdziałania człowieka z naturą. Dzięki niemu możemy ją okiełznać, przyjaźnie wykorzystać, cieszyć się z jej dobrodziejstw.
www.iwp.com.pl/projekty_wystawy_cztery_elementy

WARTOŚĆ DODANA.:

Wystawa prezentowała najlepsze produkty polskich projektantów w siedmiu działach tematycznych, które identyfikują mocne strony polskiego wzornictwa i jego konteksty. Te działy to: Rodzimość, Potencjał przemysłu, Estetyka, Inżynieria, Projektowanie uniwersalne, Ergonomia, Cyfrowe technologie.
www.iwp.com.pl/projekty_wystawy_wartosc_dodana

DOBRY WZÓR 2009:

Laureatów i finalistów organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego ogólnopolskiego konkursu Dobry Wzór, czyli najlepiej zaprojektowane produkty na polskim rynku 2009, można BYŁO oglądać w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Na wystawie BYLI prezentowani laureaci w kategoriach strefa publiczna, strefa domu i strefa pracy, w tym laureat tytułu Wzór Roku 2009 - rower wyczynowy dla niepełnoprawnych sportowców autorstwa Jarosława Baranowskiego i zespołu projektowego Piotr Jarosz i Sławomir Krykier.
www.iwp.com.pl/projekty_wystawy_dobry_wzor_gdd09

DOBRY WZÓR W KOREI:

Najciekawsze przykłady polskiego designu nagrodzone podczas trzech ostatnich edycji konkursu „Dobry Wzór” organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, prezentowane były na wystawie World Best Design Exchange 2009 w Incheon koło Seulu, w Korei Południowej.
www.iwp.com.pl/projekty_wystawy_dobry_wzor_korea

YVES BEHAR:

Yves Béhar to jeden z najbardziej znanych projektantów wzornictwa przemysłowego na świecie. Instytut Wzornictwa Przemysłowego przygotował wystawę prezentującą jego sylwetkę i zaprojektowane przez niego obiekty ilustrujące modele współpracy projektanta z przedsiębiorstwem.
www.iwp.com.pl/projekty_wystawy_yves_behar_gdd09

 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.