Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / Dla mediów / Aktualności / Wystawa re.produkt 2 otwarta w Gdyni
 
2010-06-12 

Wystawa re.produkt 2 otwarta w Gdyni 

krajowa , aktualności ZSZ 

Do 31 lipca w Muzeum Miasta Gdyni dostępna dla zwiedzających będzie wystawa re.produkt 2, powstała w ramach projektu ZSZ.  Celem wystawy jest przedstawienie przykładów rozwiązań projektowych zmierzających do tworzenia zrównoważonych, przyjaznych środowisku produktów. Wystawiane projekty podzielone zostały na 3 działy odzwierciedlające kategorie Koncepcji 3 R, na którą składają się trzy drogi prowadzące do opracowania zrównoważonego produktu // re-duce, re-use, re-cycle //. 3R odnosi się do całości modelu ekonomicznego uwzględniając zarówno etap produkcyjny, jak i etap użytkowania. Realizacja celów określonych przez KONCEPCJĘ 3R powinna więc przebiegać w różnych wymiarach: rządowym, edukacyjnym, technologicznym i finansowym.

 

  

KAMINARI, proj. T. Huruichi, A. Saitou, E. Nakajima, prod. Think the Earth Project - torby wyprodukowane z odzyskanych toreb do pakowania ryżu

 

  

Light Plumbing – proj./prod. Claus Bjerre - stare żelazne rury i elementy instalacji hydraulicznej znalazły nowe zastosowanie w postaci świeczników

 

Wystawa re.produkt 2 jest rozszerzeniem wystawy re.produkt zorganizowanej przez Fundację SPOT. w Poznaniu jesienią 2009 roku. Prezentowane produkty i strategie zostały wybrane według tego samego klucza, którym posługiwałyśmy się przy pierwszej odsłonie wystawy. Część z nich prezentowana była w Poznaniu, pozostałe pokazywane są po raz pierwszy. Dodane zostały m.in. przedmioty będące przykładem designu krajów nadbałtyckich. Łącznie w ramach wystawy prezentujemy 35 przedmiotów, zaprojektowanych przez twórców
z Europy, Azji i Ameryki Północnej oraz strategie 6 wybranych firm.

 

 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.