Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / Dla mediów / Aktualności / Re.produkt 3 już w wakacje!
 
2011-05-12 

Re.produkt 3 już w wakacje! 

krajowa , aktualności ZSZ 
 

Przykłady na dobry biznes z ekologią w tle zobaczyć będzie można od czerwca w warszawskim IWP

W wakacje Instytut Wzornictwa Przemysłowego zaprosi na wystawę pozornie tylko „lżejszego” formatu. „Re.produkt 3” w trakcyjnej formie pokaże jeden z najważniejszych trendów obowiązującym w światowym wzornictwie to Koncepcja 3 R, na którą składają się trzy drogi prowadzące do opracowania zrównoważonego produktu Reduce (ogranicz), Reuse (używaj wielokrotnie), Recycle (odzyskaj).

Od 2 czerwca do 4 września w siedzibie IWP przy ulicy Świętojerskiej 5/7 w Warszawie oglądać będzie można przedmioty codziennego użytku, z których większość powstała w przeciągu ostatniego dziesięciolecia, będące przykładami ciekawych próby zbliżenia się do realizacji produktu w pełni zrównoważonego. Jako że cykl życiowy każdego przedmiotu jest złożony i powiązany z wieloma towarzyszącymi mu procesami, trudno jest więc jednoznacznie stwierdzić, które przedmioty są przyjazne środowisku. Wystawa zamiast udawać, że prezentowane na niej idee i projekty są ostatecznymi rozwiązaniami »zielonego problemu«, będzie prowokować publiczną dyskusję na temat zrównoważonego rozwoju w świecie designu. Pokazane zostaną wybrane strategie firm charakteryzujących się nowatorskim podejściem do produkcji oraz ciekawą polityką wewnętrzną, które zbliżają się do realizacji idei zrównoważonego rozwoju.

„Re.produkt 3” jest trzecią już wystawą w cyklu „ekologicznym”, powiększoną w stosunku do poprzednich. W IWP prezentowana jest w ramach projektu ZSZ, jako promocja dobrych przykładów wzorniczych. Kuratorami wystawy są studio Knockoutdesign oraz IWP. Scenografia i opracowanie graficzne przygotował także Knockoutdesign, natomiast organizacji podjął się IWP wraz z fundacją SPOT. Wystawie, na którą wstęp jest wolny, towarzyszyć będzie audioprzewodnik, a po jej zakończeniu na portalu www.zsz.com.pl udostępniona zostanie wirtualna wersja ekspozycji.

 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.