Strona główna: Zaprojektuj swój zysk

EN PL
 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 
 
Strona główna - Zaprojektuj Swój Zysk / Dla mediów / Aktualności / Nagroda WIPO dla Instytutu Wzornictwa Przemysłowego
 
2011-03-24 

Nagroda WIPO dla Instytutu Wzornictwa Przemysłowego 

krajowa , aktualności ZSZ 

Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (WIPO) przyznała 17 marca 2011 r. Instytutowi Wzornictwa Przemysłowego nagrodę „WIPO Award for Innovative Enterprises”. Wiceprezes WIPO Binying Wang wręczając nagrodę IWP w uzasadnieniu podkreśliła wysokie kompetencje Instytutu jako firmy doradczej budującej profesjonalne otoczenie biznesu w obszarze Wzornictwa.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego jest strategicznym doradcą w obszarze wzornictwa. Jest jedyną w kraju instytucją o statusie jednostki naukowej oraz Centrum Badawczo - Rozwojowym, zajmującą się systemowo wzornictwem i prowadzącą działalność na rzecz poprawy – poprzez stosowanie wzornictwa – innowacyjności i konkurencyjności polskich przedsiębiorstw.

Posiada 60-letnie doświadczenie w upowszechnianiu i zarządzaniu wzornictwem oraz rozwojem nowego produktu. Prowadzi projekty badawcze w zakresie wzornictwa i ergonomii.

Realizuje projekty edukacyjne w zakresie wzornictwa i zarządzania wzornictwem (design menagment), m.in. szkolenia dla przedsiębiorców i studia podyplomowe dla kadry zarządzającej.

Organizuje promocję innowacyjnych produktów i dobrych praktyk wzorniczych w postaci wystaw i konkursów.

IWP jest członkiem International Council of Societies of Industrial Design (ICSID), międzynarodowej organizacji non-profit promującej design, skupiającej ponad 150 instytucji z ponad 50 krajów. ICSID prowadzi działalność standaryzacyjną, promuje dobre wzorce, wspiera współpracę między projektantami i biznesem.

IWP jest członkiem Design Management Institute (DMI) – międzynarodowej organizacji zrzeszającej instytucje otoczenia biznesu i kultury, które działają na polu edukacji, badań i rozwoju oraz projektowania we wszystkich dziedzinach wzornictwa.

Od 1 września 2008 roku Instytut Wzornictwa Przemysłowego realizuje „ Zaprojektuj Swój Zysk” to skrócona nazwa kluczowego projektu „Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez wzornictwo (innowacja procesowa i produktowa)”.

 

Ocena:     
Komentarze: 0
Zaloguj się aby dodać opinię

Logowanie do profilu

 

 

Nie posiadasz jeszcze konta? Załóż bezpłatne konto w portalu ZSZ.

Nie pamiętasz hasła? Zamów nowe hasło.
UWAGA - warunkiem jest obecność adresu e-mail przypisanego do konta, dla którego zamawiane jest nowe hasło.

Zakładanie konta

Podany login, poza rolą w procesie logowania na swoje konto, będzie służył do sygnowania wszystkich akcji użytkownika dokonanych w obrębie portalu.
Login nie może zawierać następujących znaków:
\ / : * ? "< > |
ani zaczynać się od kropki.
*
 
*
 
Jako hasło proszę wpisać ciąg przynajmniej 7 znaków, zawierający co najmniej jedną cyfrę lub znak specjalny (na przykład #, $, %).
*
*
*
 

 
 
 
 
 
Patroni medialni
Patroni medialni
Innowacyjna Gospodarka Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.